PRZYSTAŃ KOCHŁOWICE

      MAR 26 53 KM 2 KOLARZY 9,8°C


Ośrodek "Lasy panewnickie" zwany potocznie "Przystanią"

Ludzie przyjeżdżają tu samochodami, na rowerach, a nawet konno. Swego czasu zimową porą odbywały się tu wyścigi psich zaprzęgów. Teraz, od czasu do czasu organizowane są kuligi. Latem rodziny robią sobie pikniki, organizowane są festyny przy restauracji.

- Jest las, woda, cisza i spokój i dobre piwo. Można trochę uciec od zgiełku miasta - twierdzi pan Janek z Makoszów, emeryt, który w tym miejscu jest częstym gościem.

Ośrodek zajmuje ponad11 hektarów. Jest własnością Skarbu Państwa i pozostaje w zarządzie Nadleśnictwa Katowice. W latach 70. i 80. teren zagospodarowany był przez kopalnię Nowy Wirek. Wybudowano tu kawiarnię, ogródek jordanowski, krąg taneczny, parkingi, stawy, a nawet basen kąpielowy.Faktem jest, że cały teren wymaga odnowienia. Zadaszenie nad pseudosceną ledwo stoi, natomiast sanitariaty to relikt poprzedniej epoki. Aby przyciągnąć tu ludzi, potrzeba też pomysłu. Swego czasu planowano otworzyć tu stadninę koni, ale na projektach się skończyło. Nic przeciwko turystom i większej liczbie spacerowiczów nie mają wędkarze. Stowarzyszenie wędkarskie "Karp" dzierżawi trzy stawy na terenie ośrodka.Valid XHTML 1.0 Transitional| FORUM | WIĘCEJ O NAS | DO GÓRY Copyright © 2011 --- GOŚCI NA
Serwis mapa-turystyczna.pl