WYCIECZKI 2015


TOPIENIE MARZANNY

Meta rajdu znajdować się będzie w Tworogu Małym koło Sośnicowic w Remizie Strażackiej, przyjmowanie uczestników w godz. 11.00 - 12.00.
Dojazd na metę trasami dowolnymi lub trasą wyznaczoną - wyjazd z gliwickiego rynku o godz. 10.00.
O godz. 12.00 odbędzie się konkurs na najpiękniejszą Marzannę, po czym nastąpi wspólne topienie Marzanny i pożegnanie zimy.

MAR 22 70 KM 6 KOLARZY 4,8 °C 

CZYTAJ WIĘCEJ ..


PRZYSTAŃ

Ośrodek "Lasy panewnickie" zwany potocznie "Przystanią" lata świetności ma dawno za sobą. Jest jednak nadal miejscem spacerów i wypadów okolicznych mieszkańców.

MAR 26 53 KM 2 KOLARZY 9,8°C 

CZYTAJ WIĘCEJ ..
PAPROCANY

Pływające, podświetlone fontanny, drewniane pomosty, ścieżki pieszo-rowerowe – to tylko część długiej listy atrakcji, jakie tej wiosny pojawią się w tyskim Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany.

KWI 09 92 KM 5 KOLARZY 13,8 °C 

CZYTAJ WIĘCEJ ..


RYBACZÓWKA

Z ryb występują płoć, koń, sum, amur, szczupak, leszcz, lin.

KWI 11 52 KM 3 KOLARZY 15,5 °C 

CZYTAJ WIĘCEJ ..


Z DANĄ NA WYCIECZCE

Podsumowaniem dnia był obiad w centrum Zierników w knajpie Modrzewiowy Dwór. Oczywiście rolada z modrą kapustą za 27 złotych. Trochę odstawaliśmy w naszych kolarskich strojach od wystrojonego towarzystwa

KWI 11 23 KM 2 UCZESTNIKÓW 18 °C

CZYTAJ WIĘCEJ ..


PIERWSZA SETKA

Sezon rozpoczął sie na dobre, więc i trasy coraz dłuższe. W czwórkę po okolicy, ale górek nie brakowało.

KWI 15 100 KM 4 KOLARZY 12 °C 

CZYTAJ WIĘCEJ ..


BARUT

Skład się wykrystalizował, pięciu zawodników szlifuje formę po okolicznych pagórkach. Prowadzi Jerzyk, który ma mapę terenu w głowie. Dobrze że Rysiek zabiera aparat fotograficzny, jest więcej zdjęć z wycieczki.

KWI 21 106 KM 5 KOLARZY 17 °C 

CZYTAJ WIĘCEJ ..


CZECHOWICE ROWEROWO

Historia ośrodka sięga czasów, gdy właścicielem była KWK Halemba. Wówczas zbudowano ciekawy budynek restauracji, domki dla wczasowiczów, hangar dla sprzętu wodnego, pole kampingowe i namiotowe. Od 2010 r. ośrodek prowadzony jest od przez Rodzinę Rabowicz.

KWI 25 42 KM 4 UCZESTNIKÓW 24 °C 

CZYTAJ WIĘCEJ ..


MIKOŁESKA

Mikołeska, gm. Tworóg - malutka wioska otoczona lasami. W 2008r. mieszkało w niej 86 osób, teraz jest trochę więcej. Oprócz domów jest tam leśniczówka, mały sklepik i krzyż w środku wsi.

 I to praktycznie wszystko, w Wikipedii też niewiele więcej można znaleźć, nawet na stronie Urzędu Gminy nie ma żadnych informacji o Mikołesce.

KWI 30 100 KM 3 UCZESTNIKÓW 18 °C 

CZYTAJ WIĘCEJ ..


TRÓJKĄT TRZECH CESARZY

Jeszcze 90 lat temu Trójkąt Trzech Cesarzy był jedną z największych atrakcji turystycznych na Śląsku. Dziś po Trójkącie pozostały tylko brudna Przemsza, a dawny rosyjski i austriacki zabór łączy stara rura ciepłownicza.

MAJ 05 96 KM 4 UCZESTNIKÓW 25 °C 

CZYTAJ WIĘCEJ ..CZERNICA / TUNEL RYDUŁTOWY

Tunel drążono tzw. metodą niemiecką – drążono dwa tunele po obu stronach, nadbudowywano ściany, po tym podwyższano wykop o kilka metrów i wznoszono ścianę wyżej. Kolejnym etapem było wydrążenie tunelu łączącego dwa symetryczne i nadbudowywano sklepienie tunelu.

MAJ 12 11 KM 5 UCZESTNIKÓW 24 °C 

CZYTAJ WIĘCEJ ..Valid XHTML 1.0 Transitional| FORUM | WIĘCEJ O NAS | DO GÓRY Copyright © 2011 --- GOŚCI NA
Serwis mapa-turystyczna.pl